Od dziecka jestem modelarzem. Od kilku lat pracuję w branży bezzałogowych statków powietrznych. Mam za sobą setki lotów, setki wyjazdów autem zapakowanym po dach... i parę uszkodzonych sprzętów, który niewłaściwie przewoziłem.

Oczywiście zdarzały mi się uszkodzenia sprzętu w innych sytuacjach, ale to zawsze bolało mniej. Przecież uczyłem się latać, potem doskonaliłem, trenowałem i zakładałem, że w końcu się pomylę. Ale nic nie doprowadzało mnie tak do szału jak uszkodzenie samolotu czy drona podczas transportu! Dlatego, żeby ustrzec Cię przed niepotrzebnymi nerwami, chcę Ci przedstawić, jak przydatna jest walizka transportowa!

Masz drona. Nie ma znaczenia czy wykorzystujesz go do celów komercyjnych, rekreacyjnych czy sportowych. Jedno jest pewne – to Twoje oczko w głowie! Zapłaciłeś za niego trochę więcej, niż za weekend w górach z Groupona i może nawet zarabiasz tą maszyną na życie! Chcesz jechać za miasto, polatać i zrelaksować się albo masz do wykonania zlecenie i musisz dojechać do Twojego klienta. Przy zakupie stało się jakoś tak, że pożałowałeś tych paru stów na zakup walizki – żona była już wystarczająco wkurzona o kasę wydaną na drona… Jedziesz zapakowanym samochodem i nagle ktoś wymusza Ci pierwszeństwo! Ostro hamujesz, a Twój dron “lata” po bagażniku Twojego auta… no i teraz musisz szukać Kliniki Dronów! Straty przy dużym szczęściu to równowartość walizki. Przy dużym pechu… czas zbierać pieniądze na nowy sprzęt.

Uszkodzenie drona to nie tylko rozbita obudowa!

Uszkodzenie drona nie musi być w ogóle widoczne! Dron to przecież nic innego jak urządzenie elektroniczne, w dodatku strasznie delikatne. Efektem wstrząsów i uderzeń nie muszą być uszkodzenia zewnętrzne! Co jeśli w ich wyniku uszkodzi się elektronika? Co jeśli uszkodzi się płytka lutownicza lub ścieżki lutownicze na niej nadrukowane? W najlepszym przypadku po uruchomieniu drona zauważysz, że coś jest nie tak. Zwarcie, dym, niedziałający sprzęt to wbrew pozorom wielkie szczęście w takiej sytuacji! Co jeśli stanie się to podczas lotu? Wtedy może być o wiele gorzej! Może masz już za sobą pierwszego kreta, może masz ich na koncie już kilka. Ten jednak może się okazać ostatnim dla Twojego sprzętu.

Bezpieczne przewożenie drona – walizka transportowa

Uchronienie się przed wyżej opisanymi sytuacjami jest bardzo proste! Kup walizkę transportową do drona. Gdzie? Chociażby w naszym sklepie. Obecnie w ofercie naszego sklepu znajdziesz walizki dedykowane sprzętom DJI czy Yuneec. Inni producenci jak Walkera także oferują walizki transportowe dla swoich dronów. Jeżeli posiadasz drona unikatowego, własnej produkcji, wykorzystaj walizkę dostępna w sprzedaży w sklepie budowlanym i dostosuj ją do swojej maszyny. Walizka o twardej skorupie nie tylko uchroni Twój sprzęt, ale ułatwi zapakowanie samochodu! Zawsze możesz coś na niej położyć, upychając trzecią walizkę córki do auta (tak, te 10 par butów jest potrzebnych na dwa tygodnie wakacji).

Na sam koniec przytoczę powiedzenie mojego kolegi modelarza. Zabezpieczenia w lotnictwie stosuje się razy dwa, a w modelarstwie razy cztery. Od modelarstwa do dronów nie jest przecież daleko, dlatego dla mnie to powiedzenie idealnie pasuje do bezzałogowców! Dbaj o swój sprzęt, a będzie on służył Ci długo i szczęśliwie!