Bezzałogowe statki powietrzne dzielą się na 4 kategorie, a każda jest odpowiednia do innych zastosowań. Dopasowanie drona do umiejętności i wieku operatora jest niezmiernie ważne szczególnie ze względów bezpieczeństwa. Nie każdy dron to zabawka, ale każdy może okazać się niebezpieczny zarówno dla operatora, jak i otoczenia.

Dlatego jeśli zamierzasz kupić drona, najpierw zastanów się: do czego będę go wykorzystywał?Określisz, która kategoria bezzałogowych statków powietrznych jest dla Ciebie najlepsza i będziesz w 100% pewien, że Twoja decyzja o kupieniu drona była słuszna!

Drony reakreacyjne

Jesteś zapalonym podróżnikiem? Zapewne z każdej swojej wyprawy przywozisz mnóstwo zdjęć i filmów, do których wracasz w zimowe wieczory. A może masz małe dzieci, które gonisz z aparatem, żeby nie przegapić żadnej wyjątkowej chwili? Niezależnie do której grupy należysz – dron rekreacyjny jest dla Ciebie! Jeśli jesteś podróżnikiem, sprawi Ci on tyle samo radości, ile WizzAir promocją na bilety do Paryża! Jeśli jesteś rodzicem, dron to tyle samo przyjemności, co poranna kawa wypita w spokoju!
Dlaczego akurat dron rekreacyjny? Jest mały i lekki, łatwo go spakować i zabrać
wszędzie ze sobą. Ponadto są to drony łatwe w obsłudze. Wyposażone w różne tryby lotów, pozwolą Ci uchwycić wszystkie idealne chwile!

EKSPERT POLECA: DJI Mavic Pro

Mały, ze składanymi ramionami i śmigłami, dzięki czemu mobilny – taki właśnie jest Mavic. Posiada tryb Follow Me, w którym będzie śledził każdy Twój ruch. Możesz nim sterować za pomocą gestów, nie dotykając aparatury. Dron ten ma również system omijania przeszkód, a tryb sport pozwala osiągnąć prędkość do 65 km/h. Jeśli jesteś gadżeciarzem, spodoba Ci się futurystyczny design i najnowsze technologie, w jakie wyposażono Mavica.

Więcej o DJI Mavic Pro przeczytasz tutaj.

DJI Mavic Pro

Drony sportowe

Jedni nazywają je e-sportem, inni uważają za zwykłą dyscyplinę sportową – wyścigi
dronów
stają się coraz bardziej popularne, a wraz z nimi drony sportowe. Pojawiły się oficjalne informacje o tym, że wyścigi dronów mogą zostać oficjalną dyscypliną
na Olimpiadzie Zimowej 2018 w Korei! W Polsce coraz szybciej stają się popularne. Mamy swoich zawodników, którzy zdobywają trofea na światowych zawodach.
Kup drona sportowego, jeśli chcesz poczuć nieokiełznane emocje i latać dronem w ogródku za domem. Omijaj drzewa i krzewy, użyj mebli ogrodowych jako przeszkód i rozwijaj swoje umiejętności sterowania! Kup bramki, zbuduj tor wyścigowy, a poczujesz się, jak prawdziwy zawodnik. Może tak Cię wciągnie, że zaczniesz latać zawodowo?

Drony sportowe są dedykowane głównie zawodnikom wyścigów, ale także amatorom. Są małe i zwinne, dlatego możesz nimi swobodnie latać w zamkniętych pomieszczeniach, także w domu! Drony wyścigowe mają możliwość podłączenia gogli FPV, dzięki czemu otrzymasz podgląd obrazu na żywo przed oczami. Nieokiełznane emocje gwarantowane – i dla małych i dla dużych!

EKSPERT POLECA: Walkera F210

Dron Walkera F210 jest szybki i zwinny, a do tego bardzo wytrzymały. Jest to model RTF (ready to fly) – możesz go odpalić zaraz po wyjęciu z pudełka! Zbudowany jest tak, aby łatwo i szybko można było zdemontować jego elementy i rozbudować drona. Trzy tryby lotu: łatwy, średniozaawansowany i zaawansowany pozwolą Ci dopasować sprzęt do Twoich umiejętności. Kamera z funkcją night vision, dzięki której będziesz mógł latać po zachodzie słońca. Dron posiada funkcję podglądu wideo, jednak konieczny jest do tego monitor FPV lub gogle, które nie wchodzą w skład zestawu. Monitor FPV kupisz już za 350 zł, natomiast gogle to już nieco większy wydatek – około 1000 zł.

Więcej informacji o Walkerze F210 znajdziesz tutaj.

Walkera F210

Drony półprofesjonalne

Dron półprofesjonalny jest dla Ciebie zarówno, jeśli jesteś początkujący i pierwszy raz masz styczność z dronem, jak i jeśli jesteś profesjonalistą, który chce latać zawodowo.

Sterowanie dronami półprofesjonalny jest dość proste, poza tym wyposażone są w wiele funkcji ułatwiających panowanie nad dronem. Obrazy uchwycone kamerą z dronów półprofesjonalnych jakościowo zazwyczaj dorównują dronom profesjonalnym.

EKSPERT POLECA: Yuneec Typhoon H

Yuneec Typhoon H posiada system omijania przeszkód, dzięki czemu rozbicie go o budynek czy drzewo jest właściwie niemożliwe. Składane podwozie sprawi, że nigdy więcej nie będziesz martwił się o przesłonięcie kadru. Wyświetlacz wbudowany w aparaturę sterującą zapewni Ci podgląd video na żywo w jakości HD. Jednym z trybów lotów w Yuneec Typhoon H jest WatchMe – dron podąży za Tobą i skieruje w Twoją stronę kamerę! Dron może wznieść się w powietrze na 25 minut. Minusem maszyny jest dłuższy niż standardowy czas ładowania akumulatorów.

Więcej informacji o Yuneec Typhoon H znajdziesz tutaj.

Yuneec Typhoon H

Drony profesjonalne

Jeśli posiadasz już drona i masz za sobą pierwsze zlecenia, warto pomyśleć o dronie profesjonalnym. Bezzałogowce z tej kategorii pozwolą Ci zwiększyć zakres swoich usług i szybko rozwinąć firmę!

Drony profesjonalne są wyposażone w najlepsze kamery. Pozwalają one nagrać przepiękne ujęcia z lotu ptaka w najwyższej rozdzielczości. Zastosowanie znajdują nie tylko w branży filmowej i fotograficznej, ale także w przemyśle przy inspekcjach konstrukcji lub lotach z kamerą termowizyjną.
Latanie dronem profesjonalnym wymaga od operatora pewności w sterowaniu maszyną. Jeśli latasz już od jakiegoś czasu, nie będzie to dla Ciebie żaden problem! Szczególnie, że egzamin na świadectwo kwalifikacji operatora BSP masz już pewnie za sobą. Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z profesjonalną maszyną, warto umówić się na loty próbne i sprawdzić swoje umiejętności.

EKSPERT POLECA: Tornado H920 CG04

Tornado H920 CG04 to obecnie najbardziej zaawansowany dron przeznaczony do filmowania z powietrza. Wyposażony w kamerę Panasonic GH4 oraz obrotowy gimbal 360 stopni pozwoli Ci nagrywać w najlepszej jakości. Dron wzbija się w powietrze na 20 minut. Ogromną zaletą tej maszyny jest możliwość konfiguracji parametrów kamery z ziemi. Tornado H920 można operować za pomocą dwóch aparatur, z podziałem na operatora drona i kamery. Dzięki temu zrobisz lepsze materiały foto i video!

Więcej informacjo o Tornado znajdziesz tutaj.

Yuneec Tornado H920

Mam nadzieję, że pomogłem Ci podjąć ważną decyzję, jakiego drona wybrać. Pozostaje mi życzyć wysokich lotów!