Czy dron na komunię świętą to dobry pomysł? Czy dziecko w tym wieku poradzi sobie z takim urządzeniem? Jakiego drona wybrać dla 10-latka, aby miał mnóstwo frajdy, a rodzice byli spokojni o jej lub jego bezpieczeństwo w czasie zabawy? Drodzy rodzice oraz rodzice chrzestni, ciocie i wujkowie – właśnie dla Was przygotowałem odpowiedzi na najczęstsze pytania oraz zestawienie najlepszych dronów na komunię od 100 zł.

Czy dron na komunię świętą to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! Dron to nie tylko zabawka, to także edukacja! Latanie dronem nauczy dziecko praktycznego wykorzystania matematyki, fizyki czy aerodynamiki. Pociecha pozna też trochę mechanikę czy elektronikę, rozwinie swoje zdolności manualne. Kto wie, może dzięki Tobie wyrośnie inżynier? Biorąc pod uwagę, że rynek dronów bardzo szybko się rozwija, pasja do dronów z dzieciństwa może przerodzić się w sposób na życie! Wtedy na pewno staniesz się najlepszym wujkiem lub najlepszą ciocią pod słońcem.

Czy dziecko w tym wieku poradzi sobie z dronem?

Nie ma wątpliwości, że tak. Dla dzieci, które w tym roku idą do komunii, nowe technologie nie mają właściwie tajemnic. Znają je przecież od zawsze, większość z nich od dawna ma swój smartfon czy tablet. Nauka latania dronem nie sprawi im żadnych problemów. Co więcej, jestem przekonany, że złapią to szybciej niż niejeden dorosły. Zatem nie obawiaj się, dron na komunię będzie wspaniałym prezentem!

Jaki dron będzie najlepszy na pierwszą komunię?

Podzieliłem drony na kategorie ze względu na cenę. Powiem Ci o dronach na komunię do 200, 600 i 1500 zł. Pokażę Ci też najlepsze modele z każdego przedziału.

Dron od 100 do 200 zł

hubsan X4 H107P
Są to mini drony, którymi lata się bardzo łatwo. Są małe i lekkie, dlatego bezpieczniej jest latać nimi w pomieszczeniach. Największą ich zaletą jest wytrzymałość – mój już nie raz zaliczył spotkanie ze ścianą, upadek spod sufitu czy kąpiel w wodzie i nadal lata jak nowy! W niektórych modelach mini dronów można ustawić stopień dynamiki drona. Dzięki temu można dostosować dronka do umiejętności dziecka – na początku przy mniejszej dynamice drona pociecha zapozna się z aparaturą sterującą. Z czasem, kiedy dziecko nabierze wprawy, zmienicie go w drona sportowego! Mini drony wykonują fikołki (nazywane flipami) po użyciu jednego przycisku. Wystarczy zbudować tor przeszkód z mebli i innych sprzętów domowych, a nieokiełznana zabawa gwarantowana!
Mini drony sprzedawane są w zestawach ready to fly – czyli gotowych do lotu po wyjęciu z pudełka! Zawiera on drona, aparaturę sterująca, ładowarkę oraz komplet zapasowych śmigieł. Sterowanie mini dronem jest analogiczne do sterowania dronami profesjonalnymi. Kiedy dziecko opanuje do perfekcji loty mini dronem, większy nie będzie dla niego już wyzwaniem.
Wyróżniłem dwa modele mini dronów, które sprawdzą się najlepiej jako prezent na komunię. Pierwszy to dron Syma X12S nano dostępny już za 99 zł. Ma on dwa tryby lotu – dla początkujących i bardziej doświadczony. Jest wyposażony w diody LED, dzięki czemu można nim latać nawet w ciemności. Więcej informacji znajdziesz tu.
Drugi model to dron Hubsan X4 H107 Plus. Kosztuje niecałe 200 zł, również posiada tryby lotu dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Drony od 300 do 600 zł

dron syma x8hw

Drony w tym przedziale posiadają dodatkowe możliwości. Przede wszystkim są większe i mają dłuższy zasięg, niż mini drony. Tymi dronami można spokojnie latać na zewnątrz i nawet niewielki wiatr nie będzie przeszkodą. Większy rozmiar sprawia, że dron jest stabilniejszy i bardziej widoczny. Można nim latać dalej i szybciej, co daje jeszcze więcej frajdy i możliwości! Wystarczy mały tor wyścigowy zrobiony z mebli ogrodowych i drzew, a kilka godzin świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych gwarantowany!
W przedziale cenowym do 600 zł znajdziemy drony wyposażone w kamery z możliwością podglądu video na smartfonie. Dziecko będzie mogło poznać swoją okolicę z zupełnie nowej perspektywy! Kto wie, może zainteresuje się tworzeniem filmów z lotu ptaka na tyle, że zostanie to jego nową pasją?
Jednym z lepszych modeli dostępnych w tym przedziale cenowym to dron Syma X8HW. Kosztuje około 550 zł i jest wyposażony w kamerę. Wystarczy pobrać dedykowaną aplikację na smartfon z Androidem lub iOS, a zdobywamy możliwość podglądu video na żywo i zapisanie ich na urządzeniu. Dron Syma X8HW wyposażony jest w osłony na śmigła, które ochronią nie tylko elementy drona, ale też ściany przed uszkodzeniem. Dzięki temu dziecko może spokojnie latać dronem w pomieszczeniach. Więcej informacji na temat drona znajdziesz tu.

Drony do 1500 zł

Dron-selfie-yuneec-breeze-4k

Przy tym przedziale cenowym zbliżamy się do dronów, które już nie są zabawkami. Znajdziemy tu drony wyścigowe i rekreacyjne. Najciekawszym modelem, który przyniesie dużo zabawy, jest dron Selfie Yuneec Breeze 4K! To pierwszy na świecie dron kompaktowy od jednego z najbardziej znanych producentów – Yuneec. Jakość nagrań z tego drona jest bardzo wysoka, bo Ultra HD (4K). Do operowania dronem nie potrzeba aparatury – wystarczy smartfon i darmowa aplikacja Breeze Cam! Dron posiada różne tryby lotu – możemy nim sterować samodzielnie lub przestawić go w tryb, w którym sam zrobi selfie czy będzie nas śledził. W zestawie znajdują się osłony na śmigła, dzięki czemu lot będzie bardzo bezpieczny. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do drona możesz dokupić dedykowany zestaw FPV Breeze. Znajdziesz w nim kontroler, który łączy się ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth. Do tego zestaw zawiera gogle, dzięki którym masz podgląd z perspektywy pierwszej osoby. Dziecko poczuje się, jakby znajdowało się w środku drona! Nieokiełznane emocje gwarantowane. Zestaw kupisz za niecałe 350 zł tutaj.

Co z droższymi dronami?

Drony od 2000 zł nie nadają się dla dziecka. Są to większe i cięższe maszyny, a sterowanie nimi nie jest wcale takie łatwe! Taki dron oddany w ręce dziecka może okazać się bardzo niebezpieczny. O droższym dronie można pomyśleć, kiedy pociecha trochę podrośnie, a jego umiejętności będą bardziej zaawansowane.

O czym pamiętać, kupując dziecku drona na komunię?

Przede wszystkim trzeba uświadomić dziecku, że bawiąc się dronem, musi pamiętać o bezpieczeństwie. Jeśli jesteś ciocią lub wujkiem, warto porozmawiać z rodzicami na temat bezpieczeństwa. Loty dronami są objęte regulacjami prawnymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a nie stosowanie się do nich grozi nawet więzieniem. Dron to taki sam uczestnik ruchu powietrznego jak samolot czy helikopter, o czym wielu ludzi nie wie. A odpowiedzialni za bezpieczeństwo dziecka i jego otoczenia są dorośli.

Podsumowując, dron na komunię to świetny prezent. Nie tylko bawi, ale też uczy. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie pociechy i jego otoczenia.
Może dziecko pokocha drony i w przyszłości zostanie operatorem BSP? Trzymam za to kciuki!